قابلیت های حرفه ای Microsoft Office Word

فراتر از مباحث آموزشی نرم افزار Word در ICDL ، این نرم افزار امکانات مفید دیگری دارد که از بسیاری از آن بی اطلاع هستند و یادگیری آنها می تواند برای افرادی همچون دانشجویان و اساتید داشنگاه ها بسیار مفید و کاربردی باشند. برای مثال ویراستاری و آماده سازی مطالب یک پایان نامه با بهره مندی از امکانات Word باعث افزایش راندمان کار و نیز تسهیل در بحث ویرایش و توسعه پایان نامه می شود.
می توانیم فایلی که در Word برای پایان نامه خود ایجاد میکنیم را مطابق استاندارد دلخواه قالب بندی کنیم و تا محتوای متن، عناوین هر فصل و یا زیر فصل ها ، عناوین تصاویر استفاده شده در محتوای پایان نامه و نیز فرمول ها و جداول را بگونه ای قالب بندی کنیم که ای اجزا همدیگر را بشناسند و در صورت ویرایش و یا حذف مواردی ، تاثیر گذاری درست و مناسب خود را بر روی دیگر عناصر بگذارد.
برای نمونه محتوای پایان نامه ای را تصور کنید هر کدام از فصل ها داری زیر فصلی نیز می باشند که همه موارد علاوه بر ذکر عنوان مربوطه شماره متناسب به خود را نیز بر طبق نظم ویراستاری دارا می باشند. اگر این عناوین و شماره گذاری ها بر طبق اصول ویراستاری Word صورت گرفته باشند، در صورت نیاز به حذف یک مورد و یا مورادی از میان سایر مطالب، بعد از حذف بقیه مطالب نظم شماره گیری خود را بروزرسانی خواهند کرد.
همچنین می توان به این مورد اشاره کرد که شما براحتی میتوانید فهرست مطالب، فهرست جداول، تصاویر ، فرمول ها ، منابع ماخذ مورد استفاده در محتوای فایل را با ذکر شماره صفحه و دسترسی آسان به محتوای آن تهیه کنید.
آموزش این موارد و سایر نکته های حرفه ای در Word محتوای یک کارگاه آموزشی را در آموزشگاه ثمر بوجود آورده است. میتوانید با روجوع به لینک کارگاه آموزشی Word پیشرفته از جزییات این کارگاه آموزشی چند ساعته مطلع شوید.
به امید دیدار

تمام حقوق این وب سایت نزد مجتمع آموزشی ثمر محفوظ است.